Çay Kazanları

Ürün Karşılaştırma: Karşılaştırma yapmak için en az 2 en fazla 4 ürünü işareti ile işaretleyip sağdaki butona tıklayın.

1 2 3

Çay kazanları cafe, restaurant, kahvehane ve fabrika gibi büyük ve çay ihtiyacı fazla olan işletmelerde kullanılır. Geniş hazneleri ve kolay kullanımları sayesinde hem daha fazla çay üretebilirsiniz hem de çay servisini daha kolay bir şekilde daha fazla kişiye ve daha kısa zamanda yapabilirsiniz. Endüstriyel çay kazanları sahip oldukları akıllı su göstergeleri sayesinde rezistans yanması, kazan delinmesi gibi sorunları önlemenizi sağlar. Ayrıca su miktarını sürekli kontrol altında tutmanızı bu sayede kesintisiz ve taze çay üretimi yapmanızı sağlar. Sanayi tipi çay kazanları demlik sayılarına göre ölçülendirilmektedir. En küçük çay kazanı 15 litre olup tek demliklidir, ortalama 140 bardak çay kapasitelidir ve bu çay kazanları kantin ve kurumsal kurumlar tarafından daha çok rağbet görmektedir. En büyük çay kazanı ise 85 litre olup 4 demliklidir, ortalama 775 bardak çay elde etmenizi sağlar ve bu çay kazanları ise kahvehane, cafe gibi büyük işletmelerce tercih edilmektedir. Bazı çay kazanlarında ise çay kazanının hemen bitişiğinde ocak bulunmaktadır. Bu ocak sistemi yine endüstriyel kullanım amacına sahiptir, kahve yapmak, su ısıtmak gibi ekstra işlemleri vakit kaybetmeksizin yapma kolaylığı sunmaktadır. Çay kazanlarının farklılık gösterdiği diğer önemli etken ise hangi enerjiyle çalıştıklarıdır. Çay kazanları elektrik veya doğalgaz enerjisiyle çalışırlar,  güvenlik ve hesaplılık açısından doğalgazlı çay kazanları daha çok tercih edilmekte. Elektrikli çay kazanları ise daha hızlı ısıtma yapmaktadır.

Neden Çay Kazanı Almalıyım?

Çay kültürümüzde çok büyük bir yer tutmaktadır. Gencinden yaşlısına hemen hemen her birey tarafından çok sevilen ve çok tüketilen bir içecektir. Özellikle yoğun bir iş temposundan sonra tüketilir. Kişi sayısı arttıkça klasik çay demleme yöntemleri de yetersiz kalmakta ve daha hızlı çay demleme ve servis etme araç ve yöntemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Dolayısıyla cafeler, kahvehaneler, fabrikalar gibi çay tüketecek kişi sayısının fazla olduğu yerlerde çay kazanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Böylelikle küçük çay demlikleriyle tekrar tekrar çay demlemeyerek zamandan ve enerjiden tasarruf etmek mümkündür. Ayrıca endüstriyel çay kazanlarının sahip oldukları musluk sistemi sayesinde çayın bardaklara doldurulması da daha rahat bir şekilde yapılır böylelikle iş gücünden tasarruf edilir.
Kültürümüzde en az çay kadar önemli bir yer tutan, sağlığımız için son derece elzem olan ve üreticilerimiz çok büyük hassasiyet gösterdikleri bir diğer kriter ise çay kazanlarının hijyenidir. Yüksek kalite standartlarına sahipdir hepsi alanında öncü firmalarca üretilen sanayi tipi çay kazanları birçok alanda olduğu gibi hijyen alanında da gerekli sertifikaları almaya hak kazanmış ve kullanıcının güvenini kazanmıştır. Silver, Atş gibi üst düzey firmalarca üretilen bu endüstriyel çay kazanlarını mutbex.com'da bulabilirsiniz.

Çay Kazanı Fiyatları

Çay kazanlarının fiyatları çeşitlilik göstermektedir. Çay kazanı seçerken ihtiyacınıza en uygun olanını seçmek için öncelikle çay ihtiyacının ne kadar olduğunun tespit edilmesi gerekir. Kullanılacak enerjinin tespiti de önem arz etmektedir. Elektrikli çay kazanlarının fiyatları doğalgazlı ve tüplü(LPG'li) çay kazanlarının fiyatlarına göre biraz daha ucuz olsa da kullanımı sırasında harcadığı enerjinin maliyeti ve kendi maliyeti toplanınca doğalgazlı ve tüplü çay kazanları daha hesaplı olmaktadır. Ayrıca küçük kitleler için elektrikli semaverler ve diğer çay makineleri tercih edilmekte. Çay kazanı seçerken dikkatinizi çekecek diğer bir husus da kazanların üzerindeki işlemeler olacaktır. Bu işlemeler çayın kalitesini veya maliyeti etkilememekte yalnızca estetik amaç güdülerek yapılmaktadır. İşlemeler yalnızca bakır çay kazanlarının üzerine işlenmektedir. Çelik çay kazanları ise paslanmaz çelikten yapılmalarının yanı sıra yüksek bir dayanıklığa sahip olduğu içişn ayrıca tercih edilmektedir. İhtiyacınıza en uygun çay kazanlarını mutbex.com'da bulabilir ve kolayca temin edebilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.