Alış Veriş Sonrası
Faturam ulaşmadı, ne yapabilirim?
Mutbex.com'da faturanız ürünle birlikte belirttiğiniz adrese gönderilir. Faturanın size ulaşmaması durumunda fatura adresi ile teslimat adresi farklı olabilir, bunu kontrol etmeniz gerekmektedir.
Sorunun devam etmesi durumunda konu ile ilgili Mubex.com müşteri hizmetlerine 0212 881 69 69 no'lu telefonla bildirimde bulunabilirsiniz. 

Mevcut siparişlerimi nasıl görüntüleyebilirim?
Mutbex.com hesabınızla giriş yapınız, Benim Sayfam başlığının altında yer alan Siparişelerim sekmesini tıklayın. Buradan tüm siparişlerinizi dilerseniz tarih filtresi koyarak görebilir, kargo takibi yapabilirsiniz.

Sipariş ettiğim ürünün durumu sürekli "Onaylandı" olarak görünüyor.
Hesabım sayfanızdaki Sipariş Durumu  başlığının altında yer alan Mevcut Sipariş alanındaki Durum kısmında gözüken "Onaylandı" statüsü, ürünün kargo hazırlanma sürecinde olduğunu gösterir. 
Satın aldığınız ürünün ödemesi gerçekleştikten sonra mağaza belirttiği tedarik süresi içinde ürünü kargolar ve sisteme kargo bilgilerini girer. Kargo bilgileri, e-posta adresinize iletilir. 
Hesabım sayfanızdaki Siparişlerim başlığının altında "KARGO TAKİP" linkinden ve kargo şirketinin internet sitesinden kargonuzu takip edebilirsiniz.  

Tamamlanan siparişe ürün ekleyebilir miyim?
Onaylanan siparişler, Mutbex.com'a  online olarak ulaşır ve ödeme işlemleriniz de sipariş oluşturma aşamasında otomatik olarak yapılır. Ödeme tamamlandıktan ve siparişiniz onaylandıktan sonra siparişe ürün eklemeniz mümkün değildir, Ancak almak istediğiniz diğer ürünü ayrıca sipariş edebilirsiniz. Eğer ilk siparişiniz kargolanmadıysa dilerseniz tüm siparişleriniz tek kargo şeklinde gönderimi sağlanır.

Ürün farklı fiyatlarla yeniden satışta, Ne yapabilirim?
Satın aldığınız ürünlerin fiyatları, kampanyalar dahilinde Mutbex.com tarafından değişiklik yapılabilmektedir. Ürün fiyatlarındaki değişiklikler, kampanya dönemleri ile ilgilidir. Bu nedenle aynı markaya ait, ancak farklı tarihlerde satışa sunulan ürünlerde fiyat farklılıkları olabilmektedir. 

Kargo gönderime hazırlanıyor durumundayken siparişi iptal etmek istedim talebim reddedildi. Ne yapabilirim?
Sipariş durumunuz, kargo hazırlanıyor statüsündeyken, ürün kargolanmış olabileceğinden sipariş iptali reddedilebilir. Bu durumda ürün teslim alındıktan sonra iade edilebilir. Kargoya verilen ürünler için ürün alındıktan sonra iade süreci uygulanması gerekmektedir. Ürün iade ve değişim sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Sipariş ettiğim ürün gelmiyor. İptal edebilir miyim?
Siparişlerinizin kargoya verilmiş olmasına rağmen size ulaşmaması durumunda sorun kargo firmasıyla ilgili olabilir. Eğer ürünü kargoya vermesine rağmen ürün elinize ulaşmadıysa; Hemen Mutbex.com müşteri hizmetleri ile iletişeme geçebilirsiniz.
 
Birden fazla ürün satın aldığımda, hepsi bir arada gönderebilir mi?
Mutbex.com'da tek seferde  alınan birden fazla ürün, tek kargo ile toplu gönderilebilirken farklı tarihlerde yapılan siparişeleriniz için kargoya verilmediyse, müşteri hizmetlerinden tek kargo ile gönderimini talep edebilirsiniz.

Satın alacağım ürün ne zaman gönderilecek?
Mutbex.com'da sipariş onayı sonrasında, belirttilen tedarik süresi içinde ürünü kargolar ve kargo bilgilerini sisteme girer. Kargo bilgileri, e-posta adresinize gönderilir. Mutbex.com Hesabımınız ile sipariş durumu kargo bilgilerine  ulaşabilir ve kargonuzu takip edebilirsiniz.

Sipariş ettiğim ürünü alamadım fakat teslim edildi olarak görünüyor.
Ürün satın alma sırasında, teslimat isminde belirtilen kişi adına, başka biri (güvenlik görevlisi, evdeki farklı kişi vb.)  kimlik tespiti ile kargodan ürünü  teslim almış olabilir. İlk olarak kargoyu başka birinin teslim alıp almadığını kontrol edin. Kargo teslim edilmediyse, doğrudan Kargo firması yada Mutbex.com müşteri temsilcisiyle irtibata geçebilirsiniz.

Sipariş özetim ile ilgili bilgilere nasıl ulaşabilirim?
Ödeme işleminizi tamamladıktan sonra, siparişinizle ilgili özet bilgilere, Benim Sayfam sayfanızdaki Siparişlerim sekmesini tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ürünüm bana ne zaman ulaşır?
Ürünün size ulaşma süresi, belirttilen tedarik süresinden sonra ürünü kargoya vermesini takip eden 7 - 14 iş günüdür.

Ürün Yorumu nedir?
Ürün Yorumu alanında, satın aldıkları ürünleri değerlendirip yorumlayabilirler. Bu yorumlar aracılığıyla ürün hakkındaki görüş ve deneyimlerini diğer kullanıcılarla paylaşır ve onlara alışverişlerinde yol gösterir. Ürüne yapacağınız yorumlarla Mutbex puanı kazanarak, puanlarınızla alışveriş yapabilirsiniz.

Yorum yazarken dikkat etmem gereken kurallar var mı?
Yorumlar, Mutbex.com’da ürün sayfasının altında  "Ürün Yorumları" sekmelerinde yer alır ve diğer kullanıcılar tarafından görüntülenebilir. Kullanıcılar, verdikleri puan ve yorumlardan, her türlü hukuki zeminde sorumludur. Mutbex.com tarafından belirlenen aşağıdaki kriterler dışında yazılmış yorumlar, yorum hakkı kötüye kullanıldığı için kaldırılabilir. Belirlenen kriterler haricindeki yorumlar, Mutbex.com editörlerinin incelemesi sonrasında yayınlama hakkı saklı tutularak yayınlanabilmektedir.
1- Mutbex.com'a dava konusu olan yorumlarla ilgili iftira, karalama, onur kırıcı ve yasa dışı olduğu yönünde bir mahkeme kararının iletilmesi
2- Genel ahlaka kurallarına aykırı, eleştiri sınırını aşan ifadelerle karşı tarafı küçük düşüren/rencide eden ifadeler içeren yorumlar
3- İçeriğinde küfür, müstehcen sözler ve ırkçı ifadeler bulunan yorumlar 
4- İçeriğinde reklam veya link olan yorumlar
6- Kullanıcının yanlışlıkla başka bir ürüne olumsuz yorum vermesi ve bu yanlışlığı Mutbex.com'a bildirmesi halinde hatalı yorum kaldırılır.
7- Tamamlanmış alışverişindeki mevcut ürün/ürünler haricinde farklı bir üründen dolayı yapılan yorumlar
Yapılacak inceleme sonrasında, Mutbex.com tarafından belirlenen kriterler dışında yazılmış yorumlar kaldırılacaktır.
 
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.