Ekmek Bıçakları

Ürün Karşılaştırma: Karşılaştırma yapmak için en az 2 en fazla 4 ürünü işareti ile işaretleyip sağdaki butona tıklayın.

1 2

Mutfak dünyasında birbirinden farklı ürünler yer almaktadır. Özellikle de mutfak denince akla gelen ilk ürün kesinlikle bıçaklardır. Bıçakların da dünyasına girdiğinizde baklava kesme bıçağı, peynir bıçağı, şef bıçakları ve ekmek bıçakları gibi sayısız bıçak türleri karşınıza çıkacaktır. Her evde, her iş yerinde mutlaka bulunması gereken bir bıçak türü de kesinlikle ekmek bıçağıdır. Ekmek bıçakları genel olarak 175mm ile 300 mm arasında değişen boyutlara sahip ağız türlerine göre değişkenlik gösteren bıçak ailesinin bir parçasıdır.

Ekmek Bıçağında Doğru Seçim Yapın!

Her mutfakta mutlaka yer alması gerektiğini söylediğimiz bu bıçak türünde doğru seçim oldukça önemlidir. Ekmeğin iç kısmındaki yumuşak ve dağılmaya elverişli yapının dağılmaması için doğru bıçağı kullandığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Ayrıca doğru bir ekmek bıçağı tercihi ile sadece dağılmayan bir ekmek değil görüntüsü de kusursuz ekmekler elde etmek oldukça basit!

Doğru bir ekmek bıçağında olması gereken özellikler şöyledir:

  • Pirge ekmek bıçağı gibi boyunun 17 cm’den uzun olması gerekmektedir.
  • Diğer klasik bıçaklardaki gibi kalınlığının 2mm olması ve tek taraflı keskin olması önemlidir.
  • ekmek kesme bıçağı modellerinin ağız kısmı dişli olmalıdır.
  • Sap kısmı kaymaz ve rahat olmalıdır

Kaliteli ekmek dilimleme bıçağı arıyorsanız Mutbex bıçak çeşitleri arasından tüm bu özellikleri taşıyan bıçağı sipariş edebilirsiniz. Mutbex bıçak çeşitleri tüm bıçak seçimlerinde sizlere en uygun fiyata en kalitelisini sunmak için burada!

Ekmek Bıçakları Fiyatları

Mutfakların vazgeçilmez ürünü olan ekmek bıçağı fiyatları merak edilen konulardan bir tanesidir. Ekmek bıçaklarının fiyatları bıçaktan bıçağa farklılık göstermektedir. Fiyatta belirleyici olan en önemli husus da bıçakta kullanılan çeliğin içeriğidir. Kaliteli ekmek bıçağı olarak kabul edilen bıçaklar da çelik içeriği zengin olan bıçaklardır. Bu nedenle de bu bıçakların fiyatları daha yüksek olmaktadır. Ekmek bıçağı çeşitleri de fiyatı arttıran bir diğer özelliktir. Bıçakların sap yapısı, çelik kısmın uzunluğu ve bıçağın işçiliği fiyata değişkenlik kazandıran özelliklerdir.

Neden Ekmek Bıçağı Kullanılmalıdır?

Mutfağınız için alışveriş yaptığınızda mutlaka sizin için en iyi ekmek bıçağı olarak seçeceğiniz bıçağa da yer vermelisiniz. Neden mi? Çünkü her öğünde mutlaka yer alan besinlerden bir tanesi de ekmektir. Ekmekler, hem daha hijyenik olması açısından hem de özel davetlerde masayı şık göstermesi açısından mutlaka dilimlenerek konulmalıdır. İşte dilimleme aşamasında iç yapısındaki yumuşak kısmı dağıtmayan tırtıklı ekmek bıçağı yardımınıza koşacaktır.

Ekmek Bıçakları Nereden Satın Alınabilir?

Ekmek bıçakları, mutfak ürünleri satan birçok mağazada ve internet sitesinde yer almaktadır. Fakat her yerde bulunabilen bu bıçak türü hemen alınmamalıdır. Eğer mutfağınızda verdiğiniz paraya değecek bir ürün görmek istiyorsanız; dikkatli davranmanız gerekecektir. Çünkü bu bıçak türü mutfakta sürekli olarak kullanılacaktır. Sadece ekmek dilimlemekle kalmayıp yumuşak keklerinizi de dilimlemenizde de etkin bir rol üstlenecektir. İşte bu nedenle satın almış olduğunuz ekmek bıçağının en iyisi ve uzun yıllar boyu sizinle beraber mutfağınızda yer alması gerekmektedir.

Özellikle testere ekmek bıçağı gibi çok sık tercih edilen ürünlerde satın alacağınız yeri doğru seçmeniz gerekmektedir. Tıpkı pirge ecco ekmek bıçağı gibi kalitesiyle ün yapmış bir firmadan bıçak satın almak için Mutbex’i tercih etmelisiniz. Sitemizde bulunan ekmek bıçakları için sipariş oluşturabilir ve bıçaklarımız hakkında bilgi edinmek için bizimle iletişim kurabilirsiniz. Özellikle paslanmaz çelikten üretilen bıçaklarımızı tercih ettiğinizde Mutbex kalitesini yaşayarak deneyimlemiş olacaksınız. Çünkü sürekli olarak gıdalarla temas edecek olan bıçaklarımızın pas tutmaması sağlınıza verdiğimiz önemin en büyük kanıtıdır.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.