Kevgirler

Ürün Karşılaştırma: Karşılaştırma yapmak için en az 2 en fazla 4 ürünü işareti ile işaretleyip sağdaki butona tıklayın.

1 2

Kevgir Nedir

Temel olarak yemekleri süzmek, katıları sıvılardan ayırlamak için kullanılan, süzgeçle işlevsel olarak pek bir farkı olmayan mutfak gereçlerine kevgir denir. Kevgirler küçük mutfaklarda fasulye, nohut, meyve ve sebze gibi yiyeceklerin yıkanmasının yanı sıra yemek yapımında da kullanılır. Profesyonel mutfaklarda ise yıkama işlemlerini gerçekleştiren özel makineler kullanılmaktadır. Kevgirlerin profesyonel mutfaklarda kullanım yerleri genellikle yemek yapımı, katı sıvı ayırma gibi proseslerdir.

Kevgirler sahip oldukları delikli ve yayvan yapıları sayesinde süzgeç gibi kullanılabilirler, makarnanın suyunu süzmek veya patates kızartmasını yağından ayırmak gibi süzgeç işlemleri kevgirlerin işlevlerinden sadece iki tanesidir. Uzun ve dayanıklı sapları sayesinde büyük kazanları karıştırmak gibi önemli rolleriyle cafe, restaurant, otel, yemekhane gibi büyük mutfaklarda çok önemli rollere sahiptir.  Gerek işlevsel farklılıkları gerekse fiziksel farklılıkları sayesinde kevgir modelleri çeşitlilik göstermekte. Aradığınız kevgir modellerini mutbex.com'da kolaylıkla bulabilirsiniz.

Kevgir Çeşitleri ve Modelleri

Kullanım amacına bağlı olarak kevgirler çeşitlilik göstermekte; sanayi tip kevgirler genellikle uzun saplı, geniş ağızlı olurken yine paslanmaz çelikten yapılan kevgirler profesyonel mutfaklar için şeflerin daha çok tercih ettiği ürünlerdir. Kevgir imalatında ham madde olarak paslanmaz çeliğin yanı sıra plastik, silikon gibi maddeler de kullanılmaktadır.

Paslanmaz çelikten yapılan kevgirler plastik ve silikon kevgirlere göre daha dayanıklı ve hijyenikken, silikon ve plastik kevgirlerin en büyük avantajı hafif olmaları nedeniyle kullanım kolaylığı sunmalarıdır. Tel kevgir modelleri de telin kalınlığına bağlı olarak çeşitlilik göstermekte. İnce telden yapılan kevgirlerin delikleri daha küçük olurken kalın telden yapılanların delikleri daha büyüktür. İnce ve kalın telden yapılan kevgirlerin sapları aynı ölçülerde ve aynı maddelerden yapıldığı için iki tip üründe son derece dayanıklıdır. Mutbex.com'dan edinebileceğiniz bütün kevgirler bulaşık makinelerinde yıkanabilir ve yüksek sıcaklıklara dayanıklı kevgirlerdir. Ayrıca yüksek hijyen standartlarında üretilmiş ve çeşitli testlere tabi tutulmuştur.

Kevgir Fiyatları

Kevgir fiyatları yine kullanım amacına, ebatına ve ham maddesine bağlı olarak farklılık göstermekte. Paslanmaz çelikten yapılan ve ebatları silikon kevgir ebatında olan kevgirler nispeten daha ucuz iken ebatları büyük olan kevgirler sanayi tip kevgirler arasında en yüksek fiyata sahip kevgirlerdir.

Kevgir modellerini ve fiyatlarını Mutbex.com'da inceleyebilir ya da +90 212 881 69 69 numaralı telefondan bizimle iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Mutbex ailesi olarak sizlere en ucuz fiyat avantajıyla beraber Öztiryakiler garantisi sunmaktayız. Öztiryakiler ana bayisi Mutbex.com'un sağladığı benzersiz yüksek iskontolu indirimli fiyatları ve kaliteyi sizlere sunmaktayız.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.