Endüstriyel Hamur Yoğurma Makineleri

Ürün Karşılaştırma: Karşılaştırma yapmak için en az 2 en fazla 4 ürünü işareti ile işaretleyip sağdaki butona tıklayın.

1 2 3 4 5 ... 7

Endüstriyel Hamur Yoğurma Makinesi Nedir?

Sanayi tipi mutfaklarda kullanıma uygun olan endüstriyel hamur yoğurma makinesi büyük kapasitede hamurların hızlı bir şekilde yoğrulması için tasarlanmış ürünlerdir. Her türlü hamur çeşidinin minimum işgücü ile yoğrulması için kullanılan bu makineler hamurda kullanılan malzemelerin homojen şekilde karışmasını sağlar.

Endüstriyel Hamur Yoğurma Makinesi Kullanım Alanları

Fırınlar

Ekmek ve hamur işi çeşitleri üretimi yapılan fırınlar, profesyonel hamur yoğurma makinesi kullanım alanları listesinin başında geliyor. Tüm fırın çeşitlerinde hamur yoğurma işlemi genellikler bu makineler ile gerçekleştirilir.

Pizza İşletmeleri

Pizza üretimi ve satışı yapılan işletmelerde pizza hamurunun yoğrulmasında bu makineler tercih ediliyor. İşletmenin günlük pizza üretim kapasitesinin yüksek olması durumunda hamur yoğurma makinesi büyük boy modeller kullanılıyor.

Makarna İmalathaneleri

Bildiğiniz gibi makarna çeşitlerinin üretimi için öncelikle makarna hamurunun hazırlanması gerekir. Bu üretim aşamasında da devreye yine sanayi tipi hamur yoğurma makinesi çeşitleri giriyor.

Ar-Ge Mutfakları

Mutfak ürünleri üzerine ar-ge çalışmalarının yapıldığı alanlarda hamur yoğurma makinelerinin sıklıkla kullanıldığını söyleyebiliriz.

Şekerleme İmalathaneleri

Şekerleme çeşitlerinin hazırlanmasında kullanılan malzemelerin hızlı ve homojen şekilde karışması gerekir. Bu görevi sanayi tipi yoğurma makineleri üstlenir.

Evler

Günümüzde evlerde de artık hamur yoğurma makineleri kullanılabiliyor. Ancak evlerde kullanılan modeller genellikle daha küçük çaplı makineler oluyor.

Endüstriyel Hamur Yoğurma Makinesi Çeşitleri

Tilt-Head Stand Mikserler

Çoğunlukla ev tipi olarak adlandırılan hamur yoğurma makineleridir. Bu makine modellerinin üst kısmı eğilebilir yapıdadır ve hem kullanımı hem de temizliği kolayca yapılabilir.

Bowl-Lift Stand Mikserler

Büyük ölçekli hamur hazırlanması gerektiğinde kullanılan bu hamur yoğurma makinesi profesyonel kullanıma özeldir. Büyük hamur kalıplarının kaldırılması ve indirilmesinde tercih edilir. Oldukça yüksek kapasiteli makinelerdir.

Spiral Hamur Yoğurma Makineleri

Hamuru spiral şekilde karıştıran bir kola sahip olması nedeniyle bu isimle anılırlar. Kanca şeklindeki kol, hamurun yoğrulması sırasında içine hava karışmasını önler ve malzemelerin homojen şekilde karışmasında son derece başarılı olan ürünlerdir.

Planet Karıştırıcılar

Planet hamur yoğurma makinesi endüstriyel kullanımda sıklıkla tercih edilir. Çok amaçlı olarak kullanılabilen ürünlerdir. Çember şeklinde dönen bir karıştırıcı kola sahip olan bu ürünler hamuru her yönden karıştırdığı için kısa bir yoğurma süresi sunar.

Tek Kollu Hamur Yoğurma Makineleri

Genellikle küçük işletmelerde kullanılan modellerdir. Evlerde de rahatlıkla kullanılabilirler. Tasarımları basittir ve kullanımı da gayet kolaydır.

Çift Kollu Hamur Yoğurma Makineleri

Tek kollu olanlara nazaran daha yüksek bir hamur yoğurma kapasitesine sahip olurlar. Büyük ölçekte hamur yoğrulması gerektiğinde çift kollu olan makineler tercih edilir.

Öztiryakiler, Mateka, Electrolux ve Hobart Hamur Yoğurma Makineleri

En çok tercih edilen ürünlerden biri olan Öztiryakiler hamur yoğurma makinesi modelleri de alternatifleriniz arasında mevcut. Endüstriyel tip mutfaklar için uzun yıllardır üretim yapan bu markanın ürünlerini gayet makul rakamlarla satın almak istiyorsanız doğru adreste bulunuyorsunuz. Mekanik kontrol paneline sahip olan ürün modelleri zaman ayarlı olması ile de ön plana çıkıyor.

Gövde bölümü elektrostatik toz boya ile renklendirilen ve böylelikle korozyona karşı yüksek direnç sağlayabilen Mateka hamur yoğurma makinesi modelleri de gözden geçirilmeli! Sitemizde sizlerle buluşturduğumuz ürün modellerinin en önemli özellikleri sarsıntısız ve gürültüsüz olarak çalışabiliyor olmasıdır. Bu açıdan da kullanıcılar için yüz güldüren bir kullanım konforu sunabiliyor.

Varyatör kontrol sistemi ile çalışabilen spiral hamur yoğurma makinesi modelleri kompakt bir tasarıma sahip olduğundan gayet küçük bir alanda muhafaza edilebilir. Bu ürünlerin üzerine tıklamanız durumunda kazan boyutları bilgisine de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İhtiyacınıza yönelik tercihler yapabilmeniz için sizlere onlarca farklı ürün modelini bir arada inceleme şansını sunuyoruz.

Aynı zamanda alternatifleriniz arasında kapaklı hamur yoğurma makinesi modelleri de bulunuyor. Düğmeli kumanda panosuna sahip olan ve her türlü ayarlamanın en kolay şekilde yapılabildiği bu ürünleri düşük fiyatla satın alma fırsatından faydalanmak için sipariş vermeniz yeterli olacak. Taksitle ödeme avantajından faydalanarak bütçenizi zorlamadan ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hemen şimdi sitemiz üzerinden online olarak sipariş verebilirsiniz.

Endüstriyel Hamur Yoğurma Makinesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • İlk olarak kapasite unsuruna dikkat edilmelidir. Ne ölçekte hamur yoğurulması gerektiğine göre küçük ya da büyük hamur yoğurma makinesi modelleri arasından en uygun olan seçilmelidir.
 • Enerji tüketimi, dikkat edilmesi gereken bir diğer husustur. Minimum enerji tüketimi sunan ürünler işletmenizin enerji giderlerinin düşmesini sağlayacaktır.
 • Motor gücüne mutlaka göz atmalısınız. Özellikle kısa zamanda hamurun hazır hale gelmesi gerektiğinde motor gücü yüksek bir hamur yoğurma makinesine yönelmenizde fayda olacaktır.
 • Her makine aynı hızda çalışmaz. Bazı hamur yoğurma makinelerinde kullanıcıya hız seçenekleri de sunulur. Dolayısıyla model tercihi yaparken makinenin hızına da dikkat edilmelidir.
 • Temizliği kolaylıkla yapılabilir olmalıdır. Bu makinelerin her kullanımdan sonra temizlenmesi gerekiyor ve bu işlemin kolay şekilde yapılması önem taşıyor.
 • Fiyat/performans unsurunu da göz önünde bulundurmalısınız. Ayırdığınız bütçeyi verimli şekilde kullanmak için sitemizde sizlere sunulan modeller arasından tercih yapabilirsiniz.

Endüstriyel Hamur Yoğurma Makineleri Fiyatları

Sitemizde sanayi tipi hamur yoğurma makinası fiyatları gayet makul rakamlara tekabül ediyor. Hangi markanın hangi modelini tercih ettiğinize göre fiyatlar değişebilir. Ancak genel olarak en uygun küçük ve büyük hamur yoğurma makinesi fiyatları ile sitemizde karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

Neden Mutbex.com'dan Satın Almalısınız?

 • Sitemizde sadece belirli bir kalitenin üzerinde olan endüstriyel hamur yoğurma makinesi modelleri kullanıma sunuluyor. Hangi modeli seçerseniz seçin, kalite konusunda bir endişe yaşamayacaksınız.
 • Makine modelleri markalar tarafından sunulan garanti kapsamında size ulaşıyor.
 • En uygun fiyat fırsatları yıl boyunca devam ediyor. Ayırdığınız bütçe ile en kaliteli hamur yoğurma makinelerini seçebilirsiniz.
 • Sizlere geniş bir model seçeneği yelpazesi sunuyoruz. İhtiyacınıza uygun makineleri hemen bulabilirsiniz.
 • Satış sonrası destek hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.