Reşo ve Jel Yakıtlar

Ürün Karşılaştırma: Karşılaştırma yapmak için en az 2 en fazla 4 ürünü işareti ile işaretleyip sağdaki butona tıklayın.

Reşo yakıtları güven ile taşınabilir pratik, ekonomik, ve güvenilir bir ısıtma yöntemidir. Son yıllarda oldukça yaygın olan bu yakıtlar kimya biliminin neredeyse en pratik ürünlerinden biridir. Piyasada bulunan iki farklı alkol türünden geliştirilmesi ile elde edilen bu yakıtlar metenol ve etenolun jel haline gelmesi ile birlikte meydana gelir. Ancak reşo yakıtı ekonomik olmasının yanı sıra da ciddi bir güvenlik tedbiri alınarak kullanılması gerekir. Özellikle de yenildiği zaman ise ölümcül nedenler de doğurabilir. Bu sebeple dikkat edilmesi gerekir.

Reşo Yakıtı Kullanım Alanları

Reşo yakıtları başka bir tabir ile jel yakıt olarak da bilinir. Gıda sektöründe özellikle benmari yöntemi ile ısıtılan gıdaların ısınmasında kullanılması ile öne çıkmıştır. Ancak bu yakıtın pratik ve taşınabilir olması nedeni ile neredeyse her alanda oldukça yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Askeri birliklerde konserve ve soba ısıtmak amacı ile, soba tutuşturucu jel olarak, kömür tutuşturucu jel olarak, şömine tutuşturucu jel olarak, piknik yerlerinde ve piknik yapmak için mangal tutuşturucu jel olarak hemen hemen çok fazla yaşam alanlarımız da kullanabileceğimiz bir tutuşturucu jel olarak kullanılır.

Reşo Yakıtı Kullanma Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genel olarak oldukça yaygın ve kullanımı da oldukça kolay olan bu tutuşturucu jellerin aynı zamanda dikkatli kullanılması da çok önemlidir. Reşo yakıtları renk vermeyen ve parlamayan ateşinden dolayı söndürülmesi de oldukça zor olan bir yakıttır. Sadece hava ile teması kesildiği zaman söner ve bu bağlamda ise reşo yakıtlarını söndürme amacı ile toprak veya su dökmek doğru değildir. Aynı zamanda reşo yakıtları yanarken üzerine tekrar bir ekleme yapılmaz zira böyle bir durumda patlama tehlikesi meydana gelebilir.

Reşo Yakıtlarının Avantajları Nelerdir?

Diğer yakıtlar ile kıyaslandığı zaman reşo fiyatları diğer yakıtlara kıyasla oldukça ekonomiktir. Küçük olan atölyelerde ve laboratuvarlar da lokal bir şekilde üretimi mümkündür. Aynı zamanda taşınması ve depolanması da oldukça kolay ve güvenli bir yakıttır. Bunun yanı sıra ise üretimin tamamen yerli olmasından kaynaklı ithal bağımlılığı da ortadan kaldırır. Hava kirliliğine ise diğer fosil yakıtlara ve başka türlere oranla daha az yol açar. Bu yönünden dolayı ise çevre dostu bir kimyasal olarak bilinir. Reşo yakıtları bunların yanı sıra ise çok iyi bir soba tutuşturucu ve mangal jel olarak da bilinir. Sobanın kolay tutuşması ve daha kolay yanması için çok yaygın bir şekilde kullanılır.

Jel Yakıt İle Soba Yakmak

Reşo yakıtlar sizleri kömür tutuşturma, soba tutuşturma, şömine tutuşturma konusunda oldukça yaygın ve rahat kullanılarak sizlerin dakikalarca uğraşmanızı ve bu zahmetten kurtulmanızı sağlar. Aynı zamanda ise jel formda oluşu da kullanım kolaylığı sağlar. Peki bu jel ise soba yakmak nasıl gerçekleşir? Sobayı bir odun veya tahta parçası ile tutuşturun ancak üzerine herhangi başka bir kimyasal kullanmayınız. Dikkat edilmesi gereken bir nokta da soba tutuşturma sırasında alt ve üsrt kapakların açık olması ve tutuştuktan sonra tam yanma gerçekleştiği zaman üst kapak kapalı alt kapak açık olmalıdır. Sobayı yakarken de ilk önce mutlaka üst taraftan tutuşturmaya başlayınız. Odunlar alev almaya başladığında sobanın kapağını kapatın. Yanmakta olan sobaya yeni bir kömür ilave etmeyiniz ve yanan kömür üzerine herhangi bir şekilde su veya sıvı dökme yapmayınız.

Reşo Yakıtı Fiyatları

Farklı markalar tarafından üretilen jeller tek kullanımlık olan yakıtlar kiloluk kovalara kadar farklı miktarlarda satılır ve boyutlarına göre de fiyatlar değişiklik gösterir. Neredeyse her bütçeye hitap eden bu yakıtlar kullanıcıların beğenisini kazanır. Ve ekonomik olması sebebi ile çok yaygın olarak tercih edilir. Sizler de https://www.mutbex.com/reso-ve-jel-yakitlar ile reşo yakıtları hakkında bilgi alabilir ve satın alma işleminden faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda pek çok yakıt tercihi bulunan sayfamızda sıvı mum hakkında bilgi almanız ve satın almanız da mümkündür.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.