Davlumbazlar

Ürün Karşılaştırma: Karşılaştırma yapmak için en az 2 en fazla 4 ürünü işareti ile işaretleyip sağdaki butona tıklayın.

1 2 3 4 5 ... 7

Endüstriyel Davlumbaz Nedir?

Sanayi tipi mutfaklarda havanın toz, kir, partikül, duman ve sis gibi kirleticilerden arındırılması için kullanılan ürünler endüstriyel davlumbaz olarak tanımlanır. Bu ürünler mutfaklarda kötü koku oluşmasını önlemeye yönelik olarak da kullanılır. Farklı endüstriyel davlumbaz ölçüleri arasından mutfağın genişliğine en uygun olan seçilmelidir.

Kaliteli Davlumbaz Nasıl Olmalıdır?

İyi kalitede hizmet vermekte olan işletmelerin çoğunda en önemli ihtiyaçlardan birisi de temiz sonuç veren bir havalandırma sistemi olmasıdır. Restoran, hastane ya da otellerin mutfaklarında yer alan havalandırma sisteminde kullanılan davlumbaz egzozları büyük bir problem oluşturabilmektedir. Endüstriyel davlumbaz seçimleri yapılırken tasarımlarına çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Davlumbaz seçiminin yanı sıra yerleştirildiği alan da büyük önem taşımaktadır. Öncelikle restoranların ya da yemek servisi yapılan alanların havalandırma konusu incelenmelidir.

Mutfak havalandırma işlemlerinde başrollerden birisi de davlumbazdır. Mantıklı bir karar çerçevesinde seçilmiş sanayi tipi davlumbaz pişirme sonucu ocaktan çıkan dumanın tamamen içine çekebilecek yeterlilikte olmalıdır. Dışarıya duman kaçmasını engelleyebilmelidir. Aksi takdirde diğer alanlara da yayılacak olan duman işletmenin hijyen ve kalitesini sorgulatabilecek tarzda kötü bir durumdur. Öztiryakiler duvar tipi davlumbazları sayesinde hiçbir şekilde duman kaçağı yaşamadan harika sonuçlar alabilmeniz mümkündür.

Davlumbazlar Nerelerde Konumlanmalıdır?

Büyük işletmelerin mutfaklarının yanı sıra kafe ve restoranlarda zaman zaman yaşanan alan sorunlardan kaynaklı olarak davlumbazın ebadı ve tam olarak nereye yerleştirileceği bir soru işareti olabilmektedir. Cafe davlumbaz kullanımında genel olarak duvar tipi davlumbazları tercih edebilmektedir. Farklı modellerde ve ölçülerde bulabileceğiniz endüstriyel mutfak davlumbaz seçenekleri sitemizde yer almaktadır. İşletmenizde kullanacağınız alanı hesap ederek bir davlumbaz seçebilirsiniz. Alan seçimlerinde dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de yangın güvenliğidir.

Standart ölçülere göre işletmelerde kullanılacak davlumbaz yanıcı materyallerden en az 46 cm uzaklığa monte edilmelidir. Bazı zaruri durumlarda mesafeler azaltılabilmektedir. Ancak tüm bu durumlar da çeşitli şartlara bağlıdır. Güvenlik önlemlerinin en yüksek seviyede olması isteniyorsa bu noktada pişirme yüzeyi ile davlumbaz filtreleri için ayrılan alana dikkat edilmelidir. Diğer mutfak malzemelerinde ise kullanılan davlumbaz sanayi tipi olmasına rağmen aralık artmaktadır. Materyal olarak odun kömürü ya da lavataş tercih edilen mangallarla davlumbaz arasında en az 122 cm mesafenin olması güvenlik için çok önemli noktalardan birisidir.

Endüstriyel Davlumbaz Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Sadece endüstriyel mutfak davlumbaz fiyatları üzerinde durmak, hatalı tercihler yapmaya neden olabilir. Mutfağın kaç metrekare olduğunu dikkate alarak en uygun ölçüde olan davlumbazlara yönelmek gerekir.
 • Çeşitli markalar farklı endüstriyel davlumbaz ölçüleri seçenekleri sunar. Ölçüleri incelerken davlumbazın performans kalitesini de dikkate almalısınız.
 • Dayanıklı malzemelerden üretilen modeller daha uzun süre sorunsuz bir kullanım imkanı sunar. Endüstriyel mutfaklarda genellikle paslanmaz çelik materyalden üretilen davlumbazlar tercih edilir.
 • Davlumbazın emiş gücü son derece önemlidir. Ne kadar yüksek emiş gücüne sahipse mutfaktaki hava temizliği o kadar kısa sürer.
 • Minimum gürültü seviyesine sahip olan modelleri seçmenizde fayda olacaktır.
 • Satın almadan önce mutlaka markanın servis imkanlarını ve garanti sunup sunmadığını gözden geçirmelisiniz.
 • Sitemizde en çok tercih edilen sanayi tipi davlumbaz çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Bu modeller üstün performansı ile ön plana çıkan tasarımlardır.

Endüstriyel Davlumbaz Modelleri & Çeşitleri

Duvar tipi

En çok tercih edilen endüstriyel davlumbaz çeşitleri duvar tipi olanlardır. Montajı gayet kolaydır ve bir kenarı duvara yapışık olarak konumlandırılırlar. Bu ürünlerin egzoz kabiliyeti oldukça yüksektir.

Ada Tipi

Orta tip olarak da adlandırılan ada tipi davlumbazların dört tarafı da açıktadır. Genellikle yoğun duman ve hava kirliliği olan mutfaklarda tercih edilen sanayi tipi davlumbaz modelidir.

Yakın Tip

Isı ve duman çıkışının çok yoğun olduğu mutfaklarda yakın tip davlumbazlar da tercih edilebilir.

Kaş Tip

Çok sık tercih edilen modeller değildir. Genellikle fırın şeklindeki pişirici üzerinde konumlanırlar.

Bacalı ve bacasız tip

Davlumbazlar bacalı ve bacasız olmak üzere iki farklı grupta da ele alınabilir. Bacalı olanlar kanallı davlumbaz olarak da adlandırılır. Bacasız endüstriyel mutfak davlumbaz fiyatları bacalı olanlara nazaran bir miktar daha yüksektir.

Endüstriyel Davlumbaz Fiyatları

Çok çeşitli davlumbaz modelleri kullanıma sunuluyor ve endüstriyel davlumbaz fiyatları ürünlerin özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor. Sitemizde ise en uygun fiyat seçeneklerini sizlere sunmaya, yıl boyunca makul fiyat politikası uygulamaya özen gösteriyoruz. Böylelikle bütçe dostu bir alışveriş yapmanıza olanak tanıyoruz. Ayrıca endüstriyel bacasız davlumbaz fiyatları da yüz güldüren rakamlardan oluşuyor.

Neden Mutbex.com'dan Satın Almalısınız?

 • Sitemizde sizlerle buluşturduğumuz tüm davlumbaz modelleri kalite beklentisini karşılayan ürünlerdir.
 • Yüksek emiş gücüne sahip ve minimum enerji tüketimi sunan davlumbazları sitemizde bulabilirsiniz.
 • Satın aldığınız ürünler marklar tarafından sunulan garanti eşliğinde sizlere ulaştırılır.
 • Hızlı kargo uygulamamız tüm davlumbaz modelleri için geçerlidir.
 • Satış sonrası destek hizmetlerimizden tüm alışverişlerinizde faydalanabilirsiniz.
 • Tüm tasarımlar için en uygun sanayi tipi davlumbaz fiyatları fırsatı devam ediyor.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.