Patates Soyma Makineleri

Ürün Karşılaştırma: Karşılaştırma yapmak için en az 2 en fazla 4 ürünü işareti ile işaretleyip sağdaki butona tıklayın.

1 2

Patates Soyma Makineleri

Patates soyma makineleri endüstriyel mutfaklarda patates soymak amacıyla kullanılan gayet ismine münhasır makinelerdir. Klasik yöntemlerle yapıldığında çok zahmetli ve verimsiz olan patates soyma işini patates soyma makineleri çok daha pratik ve karlı bir şekilde yapmaktadır. Gayet basit bir teknik sisteme sahip olan patates soyma makinaları büyük çeşitlilik göstermekte. Patates soyma makinelerinin teknik sistemi; patateslerin konulduğu bir hazne, haznenin altında dönen yüzeyi zımparayla kaplı bir disk ve haznenin iç yüzeyini kaplayan zımparadan oluşmakta. Alttaki disk döndükçe patateslerde dönmeye başlar ve zımparalı yüzeylere sürtünen bu patateslerin kabukları soyulur. Haznenin içine sürekli su takviyesi yapıldığı için sürtünme azalır patatesler daha rahat döner, soyulan kabukların patateslerden uzaklaştırılması daha rahat olur. Böylelikle daha temiz ürünler elde edilir.
Öztiryakiler patates soyma makinelerinin bazılarında filtreli bir sistem bulunmaktadır. Bu filtreli sistem sayesinde soyulan kabuklar gibi istenmeyen parçalar posa halinde alttaki kaba birikir böylelikle makinenin temizliği de daha kolay bir şekilde sağlanmış olur.

Patates Soyma Makinelerinin Modelleri

Teknik sistemi gayet basit bir mekanizmaya sahip olan bu patates soyma makinelerinin modelleri diğer endüstriyel mutfak makinelerine göre çok fazla çeşitlik göstermez. En temelde filtreli ve filtresiz olarak ikiye ayrılan patates soyma makineleri. Ayrıca monofaze ve trifaze olarak da ayrılmakta. Elektrik şebekenize göre monofaze veya trifaze bir makineyi seçebilirsiniz. Patates soyma makinelerinin modelleri arasından istediğiniz modeli seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur ise ürün kapasitenizin ne kadar olduğudur. Patates soyma makineleri kapasitesi 10 kg ile 35 kg arasında değişmektedir. 10 kglık patates soyma makineleri müşteri kitlesi küçük olan kullanıcılar tarafından tercih edilirken 35 kglık makineler ise oteller ve restaurantlar gibi büyük iş hacmine sahip kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Patates soyma makineleri yüksek güvenliklidir. Sahip oldukları kapak switch kontrol sistemi sayesinde kapak açıkdığı anda durmak süretiyle kullanıcıya veya çevreye zarar vermemektedir.

Patates Soyma Makinelerinin Fiyatları

Patates soyma makinelerinin fiyat değişimi ürün kapasitesiyle paralel olmakta. Ayrıca disk yapımında kullanılan ham madde ve zımpara çeşidi de fiyatı etkilemekte. Normal zımparalı makineler diğer patates soyma makinelerine göre daha hesaplıdır. Bu makinelerin bir diğer özelliği ise sahip oldukları kontrol paneli ve bu panelin özellikleri. Zaman ayarlı panele sahip olan patates soyma makinelerinin fiyatıda diğerlerine göre daha yüksek olmaktadır. Müşterimizin sıklıkla karıştırdığı fakat patates soyma makinelerinden çok farklı olan soğan soyma makinelerine buradan erişebilirsiniz.

Öztiryakiler, Yazıcılar, Mateka gibi yüksek kalite standartlarında üretim yapan, dünya çapında kendini ispatlayan ve gerekli sertifikalara sahip markaların cihazlarını Mutbex.com'da bulabilir ve kolayca alışveriş yapabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz takdirde sağ alttaki canlı destek hattımıza 7/24 ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.